Граніти

img1«Велична міць природи дрімає в глибині гранітних плит»

художник і скульптор Мікеланджело Буонаротті

 

 

 

На сьогоднішній день граніт є чи не найзатребуванішим каменем, оскільки його різновиди активно використовуються найбільше у виготовленні пам’ятників,  а також у будівництві та оздобленні.  Як свідчить статистика близько половини всіх пам’ятників і надгробків на землі  виконані саме з цієї породи каменю. Крім цього граніт є найпоширенішою породою серед натуральних каменів. Як матеріал – граніт давно здобув прихильність в першу чергу як один з найщільніших, міцних та надійних гірських порід.  І на відміну від інших альтернативних матеріалів граніт  захищений від шкідливих впливів зовнішнього середовища. Він не чутливий до температурних коливань, має низьку волого проникність і дуже стійкий до забруднень та механічних стирань.  Його структура зерниста, що дало назву каменю – в перекладі з італійської, granum означає «зерно».

Граніти займають істотне місце в геологічній будові України, і великі родовища видобутку знаходяться в межах Українського щита:  Янцівське (Запорізька обл.), Малокахнівське (Полтавська область). Корнинське (Житомирська область), Жежелівське (Вінницька область), Капустинське (Кіровоградська область). Від назв родовищ походять відповідно і назви різновидів гранітів, і які ми використовуємо у своїй праці.

 Підприємство є замовником великих партій граніту. Для розпилу великих гранітних брил на плити на підприємстві використовується новітнє крупно пильне обладнання, що тільки розширює можливості виробництва.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA